1. adventný koncert

1. adventný koncert

Termín: 27.11.2016, 17:00

Sláčikové kvarteto Adventure Strings je zoskupenie muzikantov, ktorých spoločnou črtou je dobrodružstvo (Adventure) a hra na sláčikových nástrojoch (Strings). Ťažiskom repertoáru sú úpravy známych klasických skladieb (Toccata, Air – J. S. Bach, Štyri ročné obdobia – A. Vivaldi, Canon – J. Pachelbell, Kankán – J. Offenbach, Carmen medley – G. Bizet) ako aj filmová a populárna hudba (Pulp fiction, Titanic, Piráti z Karibiku, Schindlerov zoznam, James Bond, Abba, Beatles, Nirvana, Tublatanka). Medzi najcennejšie vlastné aranžmány patria aj najznámejšie slovenské ľudové piesne v originálnej verzii pre sláčikové kvarteto. Adventure strings je známe tiež z TV show Česko Slovensko má talent a ako špeciálny hosť pravidelne doprevádza rockovú legendu TUBLATANKU.

Sláčikové zoskupenie (pôvodne Adventure Trio) vzniklo v roku 2007. Zakladateľmi sú Slavomír Glos, Ivo Remenec a Klaudia Kudjová. Štartovacím impulzom založenia tohto ansámblu bolo muzikantské nadšenie v kombinácii s cestovateľskými a dobrodružnými pohnútkami, spojenými s muzicírovaním v uliciach veľkomiest. Toto hudobné zoskupenie poníma vlastné pouličné umenie ako isté poslanie  vytvárať v uliciach miest dobrú náladu, pozitívne emócie a zároveň robiť osvetu dobrej hudbe, ktorá nie je obmedzená hudobnými štýlmi. Cez známe populárne skladby sa kapela snaží robiť reklamu klasickým hudobným nástrojom ako aj reklamu klasickej hudbe, z ktorej vzišla aj súčasná populárna hudba. Muzikanti sú presvedčení, že takýmto spôsobom môžu osloviť aj ľudí, ktorí by sa za normálnych okolností s týmto typom  hudby nikdy nestretli, a prilákať tak mladú generáciu do koncertných sál či klubov.

  Adventure Strings navštívilo mnoho miest Slovenska -  Žilina, Martin, Bratislava, Košice, Prievidza, Banská Bystrica, Trenčín, Partizánske, Zemplínska Šírava, a tiež Európy: Viedeň, Wiener Neustadt, Eisensadt, Klagenfurt, Beziers, Udine, Trieste, Benátky, Pordenone, Treviso, Vicenza, Mestre, Modena, Ferrara, Vicenza, Verona, Florencia, Brescia, Cremona, Piacenza, Belluno, Merano, Bolzano, Bibione, Grado, Ravenna, Ľubľana, Koper, Barcelona, Lisabon, Bridgewater. Najhodnotnejšie a zároveň najvzdialenejšie mesto, kde muzikanti zakúsili atmosféru pouličného hrania, je zatiaľ neprekonané kanadské Toronto, kde sa priamo na ulici spontánne pripojili černošský speváci z profesionálneho gospelového zboru na pieseň Blíž k tebe Bože môj. 

 

Miesto konania

Evanjelický chrám Boží v Myjave

Zabezpečuje

CTK v Myjave a Cirkevný zbor Evanjelickej cirkvi a. v. v Myjave

Organizátor

CTK v Myjave