Dožinky v Turej Lúke 2015

Dožinky v Turej Lúke 2015

Termín: od 8.8.2015 do 9.8.2015

Obnoveným pôvodných poľnohospodárskych prác si najlepšie uctíme našich predkov, pre ktorých žatva bola najvýznamnejšou udalosťou. I my využijeme na kosenie obilia kosy, kosáky a na mlátenie historickú mláťačku. Jej obsluhu predvedú členovia miestnej folklórnej skupiny Kýčer. Pracovné postupy nielen predvedú, ale i naučia, zasa členovia folklórneho súboru Kopa z Myjavy.

Pri políčku budú pristavené historické traktory zn. Lanz Buldog a na zvýraznenie technického pokroku svoju techniku predstaví i mieste poľnohospodárske družstvo.

V rámci kultúrneho programu sa predstavia detský folklórny súbor Kopaničiarik z Myjavy a ďaľsí muzikanti a tanečníci z Myjavska.

Ako každý rok i teraz bude možnosť ochutnať rôzne regionálne kulinárske špeciality. Sobotu uzavrie Dožinková zábava v Padelkoch s Myjavskou cimbalovkou, ktorú oragnizuje Poľovnícke združenie v Turej Lúke.

Dožinky v Turej Lúke ukončia nedeľňajšie Služby Božie v Evanjelickom kostole a. v. v Turej Lúke i za účasti folklórnej skupiny zo Sobotišťa.

Miesto konania

Myjava - Turá Lúka

Organizátor

Rozvoj cestovného ruchu myjavských kopaníc, Centrum tradičnej kultúry v Myjave, Mesto Myjava