Tanečná dielňa Jána Fidricha a tanca verbunk z Myjavy

Tanečná dielňa Jána Fidricha a tanca verbunk z Myjavy

Termín: od 27.2.2015 do 1.3.2015

V rámci metodickej pomoci folklórnym kolektívom, interpretom a pedagógom ľudového tanca pripravuje Centrum tradičnej kultúry v Myjave, OvZP TSK v spolupráci s Národným osvetovým centrom v Bratislave v dňoch 27. 2. - 1. 3. 2015 vzdelávací seminár s názvom „Tanečná dielňa Jána Fidricha z Rudníka - tanečnej osobnosti Myjavska a sólového i párového tanca verbunk z Myjavy."  

Tanečná dielňa je určená všetkým začiatočníkom i pokročilým, ktorí majú záujem osvojiť si nie len tanečné motívy podľa Jána Fidricha, ale celkovú motiviku a priebeh SÓLOVÉHO i PÁROVÉHO tanca VERBUNK.

Cieľom nie je kopírovať tanec z videozáznamu, ale pochopiť jeho vnútornú štruktúru, princípy, ekológiu tanca a naučiť sa tancovať verbunk z myjavského regiónu vo svojom vlastnom prežití. Zároveň si svoje zručnosti môžete vyskúšať počas večernej tanečnej zábavy pri Ľudovej hudbe Petra Obucha z Piešťan.

Tanečná osobnosť Jána Fidricha z obce Rudník bola zaradená do celoštátnej súťaže sólistov tanečníkov Šaffova ostroha ako povinná časť v kategórii A pre súťažiacich interpretujúcich  ľudový tanec podľa významných tanečných osobností. Na tanečnej dielni máte možnosť spoznať nie len osobnosť Jána Fidricha, ale získať aj poznatky o tanečnom folklóre myjavského regiónu.

Vyplnenú záväznú prihlášku je potrebné zaslať poštou, e-mailom alebo telefonicky  najneskôr do 19.  02. 2015.

 

Kontak:         Mgr.art. Lenka Konečná, ArtD. - 0905 292260, 034 6213252,

lenka.konecna@ctk.tsk.sk

poz.: priame spojenie autobusom: Trenčín-Nové Mesto n. V. - Rudník,

vlakom: Nové Mesto n. V. - Poriadie (+ krátky presun podľa dohody).

Miesto konania

Kultúrny dom v Rudníku

Organizátor

Centrum tradičnej kultúry v Myjave, Národné osvetové centrum v Bratislave